Яким має бути якісний медичний халат?

Яким має бути якісний медичний халат?

Медичний халат - символ професії

Словосполучення “білий халат” стало іменником стосовно лікарів, так само як і “біленький комірець” характеризує офісного працівника. До середини 19 століття лікарі не надавали ваги робочому одягу. Хірурги оперували в брезентовому фартусі, що одягався поверх повсякденного одягу. 

Замість звичного нам халату медсестри були одягнені в довгу темну сукню з білим фартухом й косинку.

Але наступні відкриття, пов’язані з асептикою та антисептикою привели до появи білого медичного халату. З цього моменту зусилля лікарів були також спрямовані на те, щоб не допустити нагноєння та інфікування рани, а в авангардних клініках разом із розчином карболової кислоти в побут починають входити і знайомі нам уже халати. 

Вимоги до крою та тканини

Колір

На щастя, сучасний ринок пропонує купити халат медичний жіночий в різних кольорах та з різноманітним оздобленням, хоча чоловіки в основному лишаються вірними класичному білому кольору. ВИбір білого цілком зрозумілий: з одного боку, він дозволяє помітити будь-які забруднення на тканині й нагадує про необхідність регулярного прання та дезінфекції. З іншого — історична практика виварювати одяг в розчині хлору не лишала альтернатив: жоден інший колір в таких умовах би не втримався. До того ж, дослідження, що проводилося в лондонській клініціRoyal Free Hospital, виявило, що більшість пацієнтів відчувають більшу довіру до лікарів у білих халатах.

Матеріал

При виборі халату медсестри варто звернути увагу на наступні характеристики тканини. Вона має бути: 

  • антистатичною (поліестр може електризуватися взимку, що небажано, якщо Ви працюєте з електроприборами);
  • зносостійкою;
  • повітропроникною (в такому халаті буде зручно в будь-який період року);
  • бути простою в догляді (основний плюс поліестрової тканини в тому, що вона, на відміну від бавовни, швидко висихає і практично не мнеться. Медичний халат жіночий можна носити в сумці цілий день і він все рівно не помнеться. А ось прання бавовняного халату при високій температурі може спровокувати усадку);
  • бути стійкою до кислот і лугів (з цією задачею краще справляються натуральні тканини, оскільки синтетичні можуть плавитися при потраплянні на них реактивів).

Якщо у вас немає особливих вимог, наданих керівництвом, краще купити халат медсестри чи лікаря зі змішаної тканини. Оптимальне співвідношення поліестру і бавовни дозволяє зберегти корисні властивості обох матеріалів— високу зносостійкість, гігроскопічність, простоту в догляді. 

Фасон

Фасон халату необхідно вибирати, враховуючи специфіку роботи. Для лаборанта бажано вибирати халат з довгим рукавом і високим коміром —   щоб захистити шкіру від потрапляння небажаних речовин. Якщо спеціальність вимагає частого миття рук, кращим вибором буде халат з рукавами ¾ — їх не треба буде підгортати під час миття рук, манжети не будуть бруднитися, а також не будуть заважати при роботі.

Де можна купити халат медсестри

Придбати медичний халат Ви можете в нашому інтернет-магазині MedicalShoes. Ми пропонуємо одяг 42-60 розмірів за помірною ціною. Поміряти халат перед покупкою можливо в м.Київ за адресою вул. Маршала Тимошенка, 18, біля станції метро Мінська.

Коментарі

Поки немає коментарів