Яким має бути якісний медичний халат?

Медичний халат - символ професії
Словосполучення “білий халат” стало іменником стосовно лікарів, так само як і “біленький комірець” характеризує офісного працівника. До середини 19 століття лікарі не надавали ваги робочому одягу. Хірурги оперували в брезентовому фартусі, що одягався поверх повсякденного одягу.
Замість звичного нам халату медсестри були одягнені в довгу темну сукню з білим фартухом й косинку.
Але наступні відкриття, пов’язані з асептикою та антисептикою привели до появи білого медичного халату. З цього моменту зусилля лікарів були також спрямовані на те, щоб не допустити нагноєння та інфікування рани, а в авангардних клініках разом із розчином карболової кислоти в побут починають входити і знайомі нам уже халати.
Вимоги до крою та тканини
Колір
На щастя, сучасний ринок пропонує купити халат медичний жіночий в різних кольорах та з різноманітним оздобленням, хоча чоловіки в основному лишаються вірними класичному білому кольору. ВИбір білого цілком зрозумілий: з одного боку, він дозволяє помітити будь-які забруднення на тканині й нагадує про необхідність регулярного прання та дезінфекції. З іншого — історична практика виварювати одяг в розчині хлору не лишала альтернатив: жоден інший колір в таких умовах би не втримався. До того ж, дослідження, що проводилося в лондонській клініціRoyal Free Hospital, виявило, що більшість пацієнтів відчувають більшу довіру до лікарів у білих халатах.
Матеріал
При виборі халату медсестри варто звернути увагу на наступні характеристики тканини. Вона має бути:
- антистатичною (поліестр може електризуватися взимку, що небажано, якщо Ви працюєте з електроприборами);
- зносостійкою;
- повітропроникною (в такому халаті буде зручно в будь-який період року);
- бути простою в догляді (основний плюс поліестрової тканини в тому, що вона, на відміну від бавовни, швидко висихає і практично не мнеться. Медичний халат жіночий можна носити в сумці цілий день і він все рівно не помнеться. А ось прання бавовняного халату при високій температурі може спровокувати усадку);
- бути стійкою до кислот і лугів (з цією задачею краще справляються натуральні тканини, оскільки синтетичні можуть плавитися при потраплянні на них реактивів).
Якщо у вас немає особливих вимог, наданих керівництвом, краще купити халат медсестри чи лікаря зі змішаної тканини. Оптимальне співвідношення поліестру і бавовни дозволяє зберегти корисні властивості обох матеріалів— високу зносостійкість, гігроскопічність, простоту в догляді.
Фасон
Фасон халату необхідно вибирати, враховуючи специфіку роботи. Для лаборанта бажано вибирати халат з довгим рукавом і високим коміром — щоб захистити шкіру від потрапляння небажаних речовин. Якщо спеціальність вимагає частого миття рук, кращим вибором буде халат з рукавами ¾ — їх не треба буде підгортати під час миття рук, манжети не будуть бруднитися, а також не будуть заважати при роботі.
Де можна купити халат медсестри
Придбати медичний халат Ви можете в нашому інтернет-магазині MedicalShoes. Ми пропонуємо одяг 42-60 розмірів за помірною ціною. Поміряти халат перед покупкою можливо в м.Київ за адресою вул. Маршала Тимошенка, 18, біля станції метро Мінська.
Коментарі
Поки немає коментарів