Плоскостопість vs Взуття. Які моделі варто викинути з шафи?

Плоскостопість vs Взуття. Які моделі варто викинути з шафи?

Якщо у вас плоскостопість і особливо, якщо вона на початковій стадії (ви ж не плануєте її запускати, чи не так?) обов’язково прочитайте цей матеріал. Ми підготували антисписок взуття, яке робить ногам з цією проблемою тільки гірше.

  1. Високий каблук (понад 5 см). Таке взуття розвиває патологічні зміни й у вашій ході, і в стопі. Каблук змінює центр тяжіння і навантаження на стопу стає нерівномірним. Взуття на каблуках може і красиве, але ви з цією красою неодмінно отримаєте мозолі, натоптиші, порушений кровообіг, набряки та зрештою варикоз. З часом починає страждати хребет і суглоби. Якщо любите каблуки, обирайте моделі висотою до 5 см.
  2. Вузьке взуття. Мабуть, вам знайоме відчуття холоду і стиснення в ногах після довгої прогулянки в незручному взутті. Вузьким може бути будь-яке взуття (ті ж туфлі на каблуку, балетки, кросівки, зимові чоботи). Воно стикає передню частину стопи так, що пальці здавлюються і натираються. Вони не можуть плавно перекочуватися при ходьбі з п’ятки на носок і навантаження на стопу розподіляється неправильно, а від цього страждають суглоби, крім цього ще й порушується кровообіг.
  3. Плоске взуття. Так-так, кеди, балетки, під якими чути кожен камінчик на вулиці, потрібно викинути. Звісно, вони можуть бути зручними, але для стопи плоска підошва – шлях до деформації великого пальця ноги, п’яткової шпори, мозолів та перевантаження на хребет. Таке взуття не підтримує підйом стопи правильно і впевнено руйнує здоров’я ваших суглобів.
  4. Взуття з неякісних матеріалів. Штучні матеріали не дають нозі дихати. Нога пітніє, з'являється грибок. Зазвичай таке покриття ще й погано розтягується, а що буває, якщо носити вузьке взуття ви вже читали вище.

Що ж робити?

  • Обирайте взуття з натуральних матеріалів.
  • Підошва в жодному разі не повинна бути плоскою.
  • Ніяких шпильок і каблуків вищих за 5 см.
  • Вибирайте взуття під ширину своєї стопи.
  • З плоскостопістю купуйте взуття з ортопедичною устілкою.

Взуття – це капіталовкладення у ваше здоров’я і комфорт. Пам’ятаєте рекламу “Взула і забула”? Так от, в якісному взутті ви не повинні про нього згадувати аж до моменту поки не знімете. Ці поради стосуються не лише людей з плоскостопістю. Якщо у вас її немає, але ви носите таке взуття, то з часом вона має всі шанси з’явитися.

Подбайте про себе, а обрати взуття для здоров’я ніг ми вам допоможемо!

Коментарі

Поки немає коментарів