Все, що потрібно знати про вибір ортопедичного взуття

Все, що потрібно знати про вибір ортопедичного взуття

Для лікування і профілактики різних патологій стопи використовується ортопедичне взуття. З його допомогою можна забезпечити анатомічне положення і рівномірний розподіл навантаження під час ходьби, знизити втому, усунути больовий синдром, а також створити оптимальні умови для правильного розвитку стопи, якщо мова йде про дитину. Крім того, лікувальне взуття використовується для безпосередньої корекції вже існуючих проблем.

Для того щоб отримати максимально корисний ефект, важливо навчитися правильно вибирати ортопедичне взуття, щоб бути впевненим в його якості і виконанні своїх функцій на 100%.

Критерії покупки "правильного взуття": на що звернути увагу

Перш за все варто відповісти на питання: для чого вам потрібне ортопедичне взуття. Такий підхід допоможе визначитися з місцем покупки і додатковими критеріями вибору, адже для профілактики чи корекції незначних порушень розвитку стопи цілком підійдуть стандартні фабричні моделі, а ось при більш серйозних патологіях може знадобитися індивідуальне виготовлення взуття під ваші особливості.

Щоб не помилитися з вибором, візьміть на озброєння наступні поради:

  • Головна ознака якісного ортопедичного взуття - повністю натуральні матеріали. Шкіра або замша дозволяють забезпечити необхідний повітрообмін і комфортний температурний режим для максимальної зручності кожного дня.
  • Носова частина повинна бути досить широкою, щоб не перетискати пальці і не сковувати їх рухів, але в той же час і не дуже вільною, оскільки це загрожує деформаціями стопи. Особливо актуальним цей критерій є для закритих моделей.
  • Важливо віддати перевагу міцній і одночасно гнучкій підошві, що здатна захистити від ударного навантаження під час ходьби, забезпечити потрібну амортизацію і запобігти сплющенню. Сучасні моделі найчастіше виготовлені з протиударного поліуретану з ефектом антиковзання.
  • Звертайте увагу на задник: для фіксації гомілковостопного суглобу і запобіганню завалювання п'яти на бік він обов'язково повинен бути трохи завищеним. Лікувальні моделі характеризуються висотою до середини гомілки, а профілактичні можуть обійтися незначним і практично непомітним піднесенням. Для того щоб забезпечити надійну фіксацію, для виготовлення задників використовуються досить жорсткі матеріали, тому бажано обирати моделі з додатковими м'якими подушечками проти натирання.
  • Оптимальна висота каблука і платформи, необхідна для правильної підтримки суглобів і хребта, знаходиться в межах 2-4 см.
  • Устілка не тільки забезпечує правильне положення склепінь стопи, але і створює додатковий комфорт, тому бажано переконатися в її поглинаючих властивостях, а також придивитися до моделей з меморі-піни або охолоджуючого гелю.

Обирайте ортопедичне взуття правильно - зробіть кожен крок легким і впевненим, а життя вільним від болю!

Коментарі

Поки немає коментарів