Взуття при вальгусній деформації стопи

Взуття при вальгусній деформації стопи

Ми неодноразово писали про те, що при будь-яких захворюваннях стоп обов’язково потрібно звернути увагу на взуття, яке ви носите. Несвоєчасне лікування може призвести до проблем зі спиною, суглобами та постійним болем, тому надзвичайно важливо лікуватися на початкових стадіях і відповідально підійти до вибору взуття. Сьогодні поговоримо про вальгусну деформацію стопи та вибір взуття при цій особливості.

Що таке вальгусна стопа?

Вальгусна стопа характеризується опорою на внутрішній край, нога наче завалюється всередину. Така проблема часто є спадковою: ослаблені м’язи та зв’язки не можуть тримати в правильному положенні п’яткову кістку і вона викривляється у внутрішній бік. Часто зустрічається вальгусна деформація + плоскостопість, в цьому випадку стопа плоска, звід у середній частині стопи візуально відсутній і вся опора іде на внутрішню поверхню стопи. При такій проблемі стопа не виконує своєї функції амортизування і це з часом призводить до проблем з хребтом, варикозним розширенням вен, артриту тощо.

Вкрай важливо не допустити розвитку деформацій у дитини. Звертайте увагу на взуття в якому ваша дитина ходить: воно не повинне бути стоптаним нерівномірно або викривленим. Будьте уважними до скарг дитини на втому чи біль у стопах на прогулянках, слідкуйте за рівністю ніжок з самого народження.

Якщо ж проблема вже є, обирайте анатомічно правильне взуття, яке не буде погіршувати стан.

  • Взуття повинне бути шкіряним і зовні, і всередині.
  • Устілка повинна бути ортопедичною, м’якою та із супінатором, а колодка взуття – широкою, щоб не сковувати пальців та не викликати зайвий тиск на стопу.
  • Підошва повинна бути товстою та амортизувальною, а задник твердим і високим.
  • Невеликий каблучок підійде для оптимальної висоти стопи.
  • П’ятка у взуття повинна бути закритою, а стопа завжди добре зафіксованою.

Дотримання цих рекомендацій забезпечить анатомічно правильне положення стопи та її підтримку, розвантажить м’язи, захищатиме шкіру від мозолів та тріщин п’яти, а також попереджатиме подальшу деформацію.

Купити ортопедичне взуття можна на нашому сайті, а визначитися з моделлю та підібрати розмір залюбки допоможуть менеджери.

Дбайте про стопи ваших дітей з народження та обирайте для них найкраще взуття.

Коментарі

Поки немає коментарів